piątek, 29 maja 2015

Tomasz Hajda

hajda
Urodził się 21 lipca 1983 roku w Tarnowskich Górach. Edukację muzyczną rozpoczął w 1990 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu w klasie gitary. Od 1997 roku zaczął naukę gry na puzonie w klasie Pawła Waloszczyka, którą ukończył z wynikiem celującym w 2003 roku.

Podczas pierwszych lat gry na puzonie zdobył liczne nagrody w grze solowej oraz jako kameralista, był laureatem w VI Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Dąbrowie Górniczej (1998r.), finalistą II Festiwalu Puzonowego w Warszawie (2000 r.), laureatem I miejsca na Makroregionalnych Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Tarnowskich Górach w latach (od 1999 do 2001 r.), laureatem II nagrody w Przesłuchaniach Makroregionalnych w Chorzowie (2002r.), laureatem III nagrody w Akademickim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2003 r.), laureatem I nagrody w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. w roku 2003. W 2003 roku został również stypendystą Prezydenta Miasta Bytom.

W latach 2003 - 2006 był studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie puzonu ad. Michała Mazurkiewicza, którą ukończył z wyróżnieniem.

W okresie tym został laureatem:
- I nagroda w Konkursie Małych Form we Wrocławiu w latach 2004/05
- I nagroda w VII Przeglądzie Zespołów Kameralnych Euroregionu Nysa w 2004 r.
- II nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach w 2006 r.
- II nagroda w IV Festiwalu Puzonowym w Kategorii Solowej i III nagroda w Kategorii Studiów Orkiestrowych w 2006 r.

Podczas studiów współpracował z Operą Dolnośląska, a od 2004 r. jest pierwszym puzonistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Z NOSPR występował niejednokrotnie w kraju i za granica.

W maju 2007 roku nagrał płytę CD wydaną przez Polskie Radio Katowice i Śląskie Towarzystwo Muzyczne, w której jestem solistą w III Symfonii Glorii Adama Wesołowskiego. Stale współpracuję z orkiestrą AUKSO w Tychach, Operą Dolnośląską, Filharmonią Wrocławską, Polską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną i Sinfoniettą Cracovią.

Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Sonata Vox Gabrieli

Launy Grøndahl - Koncert cz. I



Launy Grøndahl - Koncert cz. II


Launy Grøndahl - Koncert cz. III


Marco Bordogni vocalise nr 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz